'Rosoneri' u nadoknadi slomili otpor Đenove!

Autor: Boban Filipović
nedelja 11.03.2018.
20:03

Andre Silva je heroj pobede Milana pod Lanternom. Portugalac dao gol za pobedu u 94. minutu.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Iako ranjen zbog bolnog poraza od Arsenala na svom 'San Siru' u 1/8 finala Lige Evrope Milan je nastavio da pruža odlične partije u Seriji A.

Danas je na 'Ferarisu' Gatuzov tim slomio otpor 'grifona' u poslednjim trenucima meča i vezao petu pobedu u nizu.

Jedini gol na utakmici, gol vredan tri boda, postigao je rezervista Andre Silva u 94. minutu utakmice.

Na osnovu viđenog na terenu pobeda Milaneza je sasvim zaslužena.

Bonaventura i Kalinić su imali prilike da dovedu 'rosonere' u vođstvo u ranoj fazi meča, bile su to najzrelije prilike u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena, Đenovljani postižu gol, ali je poništen jer je Rigoni bio u ofsajdu, posle sata igre Bonaventura je opasno zapretioi bio za malo neprecizan, desetak minuta kasnije je Perin sjajno ukrotio dobar pokušaj Susa, probao je i Kesi u 90. minutu, a svi ti promašaji su Gatuzovom timu vrlo lako mogli da se obiju o glavu da je bivši napadač Milana Lapadula bolje tukao glavom u 92. minutu.

I kada se činilo da će se utakmica završiti najnepopluarnijim rezultatom, u četvrtom minutu nadoknade Milan uspeva da dođe do pobede!

Suso je centrirao sa desne strane levom nogom, Andre Silva je trznuo glavom sa desetak metara od gola i savladao Perina za konačnih 1:0.

Milan je prišao gradskom rivalu Interu na četiri boda, a 'Neroazuri' večeras na svom 'Meaci' u derbiju kola dočekuju Napoli.