RPL - Rapsodija "Armejaca", Grofov Arsenal poklekao u nadoknadi protiv prvaka

20:39

U okviru 19. kola ruske Premijer lige, CSKA je ugostio Tosno, dok je Arsenal iz Tule dočekao prestonički Spartak.

arsenaltula.ru

CSKA je na svom terenu slavio sa 6:0 (3:0) protiv Tosna.

Poveli su u 10. minutu, strelac je bio Vitinjo sa kreča, a isti fudbaler je na isti način povisio prednost Moskovljana 17 minuta kasnije.

Vasin je u 31. minutu postavio konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku, igrao se 55. minut kada je Natho povisio na 4:0, da bi samo tri minuta kasnije Golovin postigao i peti gol za CSKA.

Konačan rezultat postavio je Vernblum u 61. minutu, da bi u 77. minutu Golovin sa kreča propustio priliku da postigne i sedmi gol za "Armejce".

Arsenal iz Tule, koji sa klupe predvodi bivši trener Zvezde Miodraf "Grof" Božović, poražen je na svom terenu od moskovskog Spartaka rezultatom 0:1 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ekipa iz Tule je bila ravnopravan rival aktuelnom prvaku Rusije, u nastavku ista slika.

Rivali izjednačeni i u drugih 45 minuta, taman kada se činilo da neće biti golova, gosti dolaze do prednosti.

Igrao se 90. minut kada je Glušakov doveo Spartak u vođstvo na asistenciju Luiz Adrijana.

Sudija je produžio meč za sedam minuta, ali Arsenal nije uspeo da dođe do gola i boda.