Ruben Amorim na novom zadatku, 7.000.000 evra da podigne velikana!
Čeka se još samo ozvaničenje.
Povezane vesti
Milan je postigao dogovor sa Rubenom Amorimom, koji bi trebalo da preuzme funkciju šefa stručnog štaba italijanskog kluba, preneli su portugalski mediji.
Prema navodima, portugalski trener usaglasio je saradnju na dve godine, do leta 2028, uz opciju produžetka na još jednu sezonu.
Amorim (41) je nakon rastanka sa Mančester junajtedom u januaru planirao da tokom ove sezone ne preuzima novi klub, ali je ponuda Milana promenila njegove planove. Portugalski stručnjak je ranije isticao da italijanski velikan spada među klubove koje je oduvek želeo da vodi.
Prema informacijama portugalskih medija, Amorim će u Milanu zarađivati 3.500.000 evra neto po sezoni, uz dodatne bonuse vezane za osvajanje trofeja i plasman u Ligu šampiona.
Milan nije uspeo da izbori plasman u elitno evropsko takmičenje u prethodne dve sezone, pošto je u Seriji A zauzeo osmo mesto u sezoni 2024/25, odnosno petu poziciju godinu kasnije.
Navodi se da je ostalo još samo završno odobrenje vlasnika kluba Džerija Kardinalea i kompanije RedBird, nakon čega bi Amorim trebalo da otputuje u Italiju i potpiše ugovor.
Među kandidatima za klupu Milana nalazio se i Matijas Jajsle, aktuelni šampion Azije sa Al Ahlijem, ali je okolnost da je Amorim bez ugovora, kao i činjenica da bi angažovanje nemačkog stručnjaka zahtevalo isplatu obeštećenja saudijskom klubu, dodatno uticala na odluku uprave.
Pored izbora novog trenera, Milan radi i na imenovanju sportskog direktora.
Prema pisanju medija, u najužem izboru ostali su Markus Kreše iz Ajntrahta iz Frankfurta i Devin Ozek iz Fenerbahčea, koji je prethodno radio u Bajeru iz Leverkuzena i učestvovao u formiranju tima koji je 2024. godine osvojio Bundesligu.
Opcija za tu funkciju bio je i Ralf Rangnik, ali je austrijski selektor odlučio da produži saradnju sa nacionalnim timom i odustane od pregovora sa italijanskim klubom.
0 Komentara