subota 09.12.2023.
18:10

Malo je nedostajalo da Betis savlada "kraljevski klub"...

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Betisa remizirali su u Sevilji sa Realom iz Madrida 1:1 u okviru 16. kola španske Primere.

Sjajan meč videli smo na stadionu Benito Viljamarin gde je domaćin uspeo da izbegne poraz, a malo je nedostajalo da ostvari veliki trijumf nad "kraljevskim klubom".

Prvi je do pogotka stigao Brahim Dijaz, ali je on bio poništen zbog ofsajda, da bi u nastavku poluvremena na drugoj strani opasni bili Perez i Žoze.

Uzvratio je Real pokušajima Modrića i Alabe, no do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Zato jeste početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu kada je Džud Belingem odradio sjajnu akciju sa Dijazom koju je krunisao golom.

Uzvratili su "zeleni" već u 67. minutu pošto je Aitor Ruibal postigao fantastičan pogodak sa oko 25 metara i tako poravnao rezultat.

Mogao je Betis i to čitavog plena, ali je Iskov udarac glavom završio na stativi u samom finišu utakmice, a nedugo zatim je i Rijad gađao preko gola.