sreda 09.11.2022.
22:12

Viljareal imao sreće...

EPA-EFE/Javier Zorrilla

Fudbaleri Viljareala pobedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 1:0 u 14. kolu La Lige.

Ovo je ujedno prva pobeda za Kikea Setijena nakon tri poraza u svim takmičenjima, te se spekulisalo da je Viljarel bio spreman da ga otpusti da je kojim slučajem izgubio večeras.

Za to može posebno da se zahvali golmanu Ruljiju koji je činio čuda i imao šest intervencija, od toga je skinuo barem tri zicera.

Espanjol je imao čak 14 udaraca ka njegovom golu, posebno su pritiskali u drugom poluvremenu, kada je i usledila kontra i gol Viljareala.

U 64. minutu Jeremi Pino je šutirao, lopta je pogodila stativu pa jednog igrača Espanjola odbila se ponovo do njega, usledio je novi šut, a onda se golman Lakomte spetljao i sam sebe savladao za 0:1.

Viljareal je do kraja nekako uspeo da sačuva vođstvo, pa i Kike Setijen makar do Nove godine, jer sada sledi pauza.

Viljareal je sada osmi sa 21 bodom, Espanjol je 16. sa 12.