nedelja 24.08.2014.
22:42

Ovog vikenda odigrano peto kolo šampionata Rusije. Na čelu tabele izdvojio se Zenit sa stopostotnim učinkom. Šta se dešava sa Bambijevim ''Armejcima''?

Ekipa Andrea Viljaša Boaša upisala je i petu pobedu u isto toliko odigranih mečeva od početka sezone u ruskoj Premijer ligi.

Zenit je u petom kolu na svom terenu savladao Muslinov Amkar sa 2-0, a sve je bilo rešeno u prvih dvadesetak minuta, zahvaljujući golovima Šatova i Hulka. Muslinovom timu ovo je već četvrti poraz i imaju samo jedan osvojen bod od početka sezone.

U lošoj formi je i šampionski tim CSKA. ''Armejci'' su posle tri startne pobede upisali i drugi uzastopni poraz, i to na gostovanju Rubinu u Kazanju - 2:1. Jedini go za goste postigao je Naćo iz penala u 45. minutu, dok su pobedu domaćima doneli Portnjagin u 17. i Karadeniz u 84. minutu utakmice.

Naš reprezentativac Zoran Tošić odigrao je svih 90 minuta u ekipi CSKA, ali nije uspeo da spreči novi poraz svog tima.

Poražena je i moskovska Lokomotiva, i to od Kubana rezultatom 2-1, na gostujućem terenu, a našeg Nemanje Pejčinovića nije bilo na terenu u redovima Moskovljana.

Ništa bolje nije prošla ni Mordovija, naših Lomića i Perendije, koja je sa 2-1 izgubila od Rostova, a srpski internacionalci su bili svih 90 minuta na terenu.

Na tabeli vodi Zenit sa maksimalnih 15 bodova, a prvi pratioci su mu moskovski Dinamo i Spartak sa po 12. Ove dve ekipe su bile uspešne u petom kolu, Dinamo je na svom terenu savladao Ural sa 2-0, dok je Spartak kao gost bio bolji od ekipe Ufa sa 2-1.