Rutina Benzeme, magija Vinisijusa i malo Kurtoe - recept za veliki preokret Reala!

nedelja 28.11.2021.
22:56

Odličan meč na Santijago Bernabeu.

EPA-EFE/Ballesteros

Fudbaleri Reala savladali su Sevilju u Madridu rezultatom 2:1 u derbiju 15. kola španske Primere.

Nije dobro krenulo po "kraljevski klub" pošto su gosti iz Andaluzije poveli već u 12. minutu kada je Rafa Mir lepim udarcem glavom savladao Monoa.

Nastavila je Sevilja sa opasnim napadima, novi pokušaj Mira odbranio je Kurtoa, dok je udarac Okamposa završio na prečki.

Usledila je kazna, igrao se 32. minut kada se posle šuta Mendija najbolje u kaznenom prostoru snašao Benzema i poravnao rezultat.

U finišu prvog dela igre, pokušao je Asensio, da bi rasplet videli pred kraj utakmice.

Vinisijus se u prijemu sjajno oslobodio čuvara i potom šutirao sa nešto više od 20 metara odakle je sjajnim udarcem u 87. minutu savladao nemoćnog golmana Sevilje.

Imali su Madriđani sreće u finišu susreta pošto je udarac Dilejnija posle gužve u petercu Reala odbranio Kurtoa.

Real je tako učvrstio čelnu poziciju u Primeri sa 33 bodova, dok je Sevilja četvrta sa 28.