subota 02.12.2023.
20:29

Granada nije mogla do iznenađenja.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su kao domaćini ekipu Granade sa 2:0 u okviru 15. kola španske Primere.

Izabranici Karla Anćelotija su od samog početka preuzeli terensku inicijativu, a ulogu favorita opravdali su već u 26. minutu.

Odlično dodavanje Krosa iskoristio je Brahim Dijaz na najbolji mogući način kada se lepo snašao i savladao Fereiru.

Zapretio je krajem prvog dela igre i Hoselu, početkom drugog poluvremena i Belingem nakon čijeg je udaraca Rodrigo zatresao mrežu Granade i udvostručio vođstvo "kraljevskog kluba" u 57. minutu.

Dobru priliku imao je i Valverde čiji je udarac Fereira uspeo da odbrani, a promene rezultata nakon toga nije bilo.

Real je ovim trijumfom ponovo zaseo na čelo Primere sa 38 bodova koliko ima i Đirona, dok je Granada pretposlednja sa sedam.