ponedeljak 02.11.2020.
22:51

Viljareal se vratio na pobednički put nakon remija protiv Kadiza u prošlom kolu.

EPA-EFE/Miguel Angel Molina

Viljareal je upisao laganu pobedu na domaćem terenu protiv fenjeraša Valjadolida 2:0 u poslednjem meču osmog kola Primere.

Na El Madrigalu gost je slomljen u prvom poluvremenu.

Mrežu Valjadolida načeo je Samjuel Čukvueze u 21. minutu nakon sjajnog šuta posle asistencije Alfonsa Pedrasa.

Rezultat je uvećan na 2:0 nakon sjajne akcije posle prekida koju je golom krunisao mladi defanzivac Pau Francisko Tores.

Loptu mu je posle kornera na drugu stativu prosledio Pako Alkaser, a španski fudbaler ju je lagano prosledio u mrežu.

Do kraja meča Viljarealu je poništen gol u 64. minutu zbog ofsajda.

Najizgledniju priliku za gol Valjadolid je propustio u 82. minutu kada je Kike pogodio prečku samo dva minuta pošto je Morenu malo falilo da poveća prednost domaćina.

Viljareal je ovom pobedom došao na samo dva boda zaostatka za liderom Real Sosijedadom, odnosnom jednim manje za Real Madridom, koji ima meč manje.