Sa Stojketom nikad dosadno - Sačuvao bod Makabiju, pa ''ušao u frku''!

ponedeljak 04.01.2016.
23:45

U poslednjoj utakmici 17. kola šampionata Izraela, Makabi Haifa remizirao na svom terenu sa Hapoel Ber Ševom, a srpski čuvar mreže ponovo je imao zapaženu ulogu.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DR

Bio je ovu ujedno i derbi 17. kola, s obzirom da je u Haifi gostovao lider na tabeli.

Na kraju, 1-1, u sjajnoj atmosferi koju su priredili navijači dva kluba.

Domaći su poveli golom Pleta u 12. minutu, a konačnih 1-1 postavio je Buzaljo u 35. minutu, kada je poslao neodbranjivu loptu u donji desni ugao Stojkovićevog gola.

Reprezentativac Srbije je u nekoliko navrata odlično intervenisao, dva puta je branio opasne ''projektile'' sa dvadsesetak metara, a jednom je izašao ka pobednih u situaciji jedan na jedan.

Poslednje sekunde meča obeležio je Stojkovićevo koškanje sa jednim protivničkim igračem, stvorila se velika gužva pred njegovim golom, ali se na kraju sve smirilo.

U prilogu su najzanimljiviji detalji sa ovog meča.

Na tabeli vodi Hapoel Ber Ševa sa 39 bodova, Rajkovićev Makabi Tel Aviv je drugi sa 38, a Makabi Haifa je šesti sa 24 boda.