Sadik opet dao gol, Almeriji bod u derbiju

Sve je bliži skoru od 20 golova u Segundi.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Derbi 35. kola španske Segunde odigrale su večeras ekipe Almerije i Espanjola koje se bore za ulazak u Primeru.

Almeriji je pobeda bila potrebnija, s obzirom da zaostaje za vodećim tandemom na tabeli, Espanjolom i Majorkom, ali je večeras morala da se zadovolji jednim bodom.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a tek što je počelo drugo, najbolji strelac Almerije, bivši napadač Partizana Umar Sadik je doveo domaće u vođstvo. Roberton ga je je odlično proigrao kroz sredinu, a Nigerijac je pobegao svom čuvaru i poslao loptu u mrežu - 1:0.

Ovo je Sadiku bio šesnaesti gol u Segundi ove sezone.

Ali, samo osam minuta je potrajalo ovo vođstvo Almerije, pošto je Dimata doneo izjednačenje gostima, a u 69. minutu Espanjol je imao idealnu priliku za preokret. Gosti su tada iznudili jedanaesterac, ali je šut Raula de Tomasa sa bele tačke zaustavio golman Almerije, Gruzijac Makaridze.

Espanjol je ostao na prvom mestu sa 71 bodom, Majorka je druga sa 68, a Almerija treća sa 61 osvojenim bodom. Inače, ovo je prvi bod za Almeriju u poslednja tri kola, nije u najboljoj formi, a u sledećem kolu gostovaće ekipi Mirandesa.