21:31

Poraz Anortozisa pred dolazak Partizana.

EPA-EFE/Sebastiao Moreira

Nova sezona na Kipru tek je počela, a prvi Partizanov rival u predstojećoj grupnoj fazi Lige konferencija, Anortozis Famagusta poražen je u prvom kolu.

Doksa je večeras bila bolja, slavila je na svom terenu sa 2:0, a čovek koji je presudio Anortozisu zove se Berat Sadik.

Ovaj momak je postigao oba gola za Doksu, najpre u 42. minutu, a onda i u finišu meča iz jedanaesterca.

Meč su obeležila i dva rana isključenja, po jedno na obe strane. U 24. minutu je crveni karton dobio fudbaler domaćih Anane, ali već u 27. minutu je i Anortozis ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona srpskog internacionalca Miloša Deletića.

U pobedničkoj ekipi nastupila su još dva srpska fudbalera, Marko Adamović i Bojan Kovačević.

Podsetimo, Partizan u četvrtak gostuje Anortozisu u prvom kolu grupne faze Lige konferencija.