nedelja 25.04.2021.
18:13

Kriza rezultata sve duža.

Twitter/@U_D_Almeria

Kako se bliži kraj sezone u španskoj Segundi, Almerija ima sve više problema. Ekipa koja iz poznatih finansijskih razloga ima podršku i Partizanovih pristalica ove sezone, danas je kao gost remizirala sa Mirandesom, rezultatom 1:1, što joj je već četvrta utakmica u nizu koju nije uspela da dobije.

Najbolji strelac Almerije i bivši napadač Partizana Umar Sadik danas nije uspeo da se upiše u strelce, ostao je na šesnaest postignutih golova u Primeri, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Mirandes je poveo u 12. minutu golom Berokala, a bod Almeriji doneo je Korpas iz jedanaesterca u 37. minutu.

Almerija je šest kola pre kraja ligaškog dela sezone značajno umanjila šanse da zauzme jedno od prva dva mesta i izbori direktan plasman u Primeru, pa će svoju šansu najverovatnije morati da traži kroz plej-of.

Na vrhu tabele je Espanjol sa 74 boda, druga je Majorka sa 68, uz meč manje, a treća je Almerija sa 62 osvojena boda.