Šahtjor gubio 0:2, pa u 115. minutu stigao do LŠ, imamo sve učesnike i šešire!

23:35

To je to.

Epa/Valentin Flauraud

Fudbaleri Šahtjora poslednji su učesnici Lige šampiona za sezonu 2021/22.

Šahtjor je posle velike borbe i preokreta pobedio Monako rezultatom 3:2 i ukupnim 4:2 prošao dalje.

Šahtjor je u prvom meču slavio 1:0, ali je Ben-Jeder sa dva gola večeras doveo Monako na prag senzacije. Ipak, Marlos je 15 minuta pre kraja pogodio za 1:2, a kako nema više pravila gola u gostima, otišlo se u produžetke.

Trenutak odluke dogodio se u 115. minutu kada je Šahtjor tragikomičnim autogolom Agilara, od čije se noge lopta odbila nekako preko golmana Nibela, obezbedio plasman u elitu.

Tu su sada svi učesnici i sada imamo i sve šešire, a deluje da će biti prilično zanimljivih grupa. Na to će najviše uticati prejaki drugi šešir u kom su - Real, Barsa, Juve, PSŽ, Liverpul, Mančester Junajted.

U prvom su šampioni najjačih liga Evrope kao i Viljareal kao šampion Lige Evrope.

Prvi šešir: Čelsi, Viljareal, Atletiko Madrid, Mančester Siti, Bajern Minhen, Inter, Lil, Sporting

Drugi šešir: Real Madrid, Barselona, Juventus, Mančester Junajted, PSŽ, Liverpul, Sevilja, Dortmund

Treći šešir: Porto, Ajaks, RB Lajpcig, RB Salzburg, Benfika, Atalanta, Zenit, Šahtjor

Četvrti šešir: Dinamo Kijev, Klub Briž, Jang Bojsi, Milan, Malme, Volfsburg, Šerif, Bešiktaš

Žreb za grupnu fazu  na programu je sutra u 18 časova.