utorak 11.08.2020.
22:51

Ukrajinci su u polufinalu!

EPA-EFE/Wolfgang Rattay / POOL

Fudbaleri Šahtjora plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su večeras na Veltins areni pobedili Bazel rezultatom 4:1 (2:0).

Šahtjor je pitanje pobednika rešio u prvih dvadesetak minuta, strelci su bili Moraes u drugom i Tajson u 22. minutu, a asistent kod oba gola Marlos. Pobedu je potvrdio Alan Patrik u 74. minutu iz penala, za konačnih 3:0.

Ovim trijumfom, Šahtjor je zakazao duel sa Interom, u ponedeljak, 17. avgusta.

Već u drugom minutu, Marlos je izveo savršeni korner na peterac, a Moraes je bio najviši u skoku - 1:0.

U 22. minutu, lep napad Šahtjora počeo je sa leve strane, završio na desnoj do Marlosa koji vraća povratnu za Tajsona, a ovaj uz malo sreće i odbitak pogađa za 2:0.

Šahtjor tu nije stajao, na isteku pola sata igre, Tajson je imao novu lepu priliku, ali je na mestu bio golman Đorđe Nikolić, koji se istakao sjajnom odbranom.

Potom je u 40. minutu pokušao i Markos Antonio sa ivice šesnaesterca, ali je bio za malo neprecizan.

U drugom poluvremenu je tempo malo opao, ali je novo uzbuđenje bilo u 63. minutu kada je sudija Majkl Oliver šokirao Švajcarce odlukom da im ne dosudi penal.

Desetak minuta kasnije, sve je gotovo, što nije svirao na jednoj, jeste na drugoj strani, Maršan pravi penal, a sa 11 metara je precizan Alan Patrik za nedostižnih 3:0.

Ogromnih 4:0 postavio je Tete u 88. minutu, za overu pobede i jasne poruke Interu da se čuva u polufinalu...

Počasni pogodak za Bazel postigao je Van Volsfinkel u nadoknadi vremena.