sreda 02.06.2021.
22:51

Zanimljivi uvodi u Evropsko prvenstvo.

EPA-EFE/Peter Powell

Reprezentacija Engleske je uspela da slavi protiv Austrije na "Riversajdu" rezultatom 1:0 u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Jedini gol na meču videli smo u drugom poluvremenu i to u 57. minutu utakmice kada je Bukajo Saka odlično ispratio akciju Engleza, sačekao odbitak i pogodio za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

U prvom poluvremenu bez mnogo dobrih akcija, jedino je Hari Kejn imao dobru šansu, a u nastavku Austrijanci su pretili nakon gola Engleza.

Zabicer je pogodio prečku, isti igrač je dobro šutirao u 81. minutu kada je Pikford odbranio udarac, pa promene rezultata nije bilo.

U duelu reprezentacija Nemačke i Danske pobednika nije bilo večeras na "Tivoli" stadionu u Insbruku.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, dok su Nemci propustili nekoliko šansi preko MIlera i Gnabrija, da bi u drugom poluvremenu videli dva gola, po jedan na obe strane.

Prvo je Nojhaus bio na pravom mestu i savladao je protivničkog golmana u 48. minutu utakmice, da bi u 71. minutu Poulsen izjednačio rezultat.

Nemci bolji rival, zaslužili su pobedu, ali su Danci izdržali pritisak do samog kraja utakmice.