subota 06.11.2021.
16:59

Važna pobeda domaćina.

EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Fudbaleri Specije ostvarili su važnu pobedu na domaćem terenu pošto su u meču 12. kola Serije A pobedili Torino 1:0 evrogolom Jakopa Sale.

Važnost utakmice za oba tima videla se već u prvom poluvremenu budući da bod nikome nije bio u interesu.

Domaćin je zapretio u 11. minutu preko Danijelea Verdea, ali je njegov udarac prošao pored stative, a svega nekoliko minuta kasnije Bremer je pogodio prečku za Torino.

Samo dva minuta kasnije malo je nedostajalo da Torino dobije penal, ali je VAR bio naklonjeniji Speciji, pa se u nastavak meča ušlo sa istim rezultatom.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prvi gol viđen je u 58. minutu kada je Jakopo Sala izuzetnim udarcem savladao Vanju Milinkovića-Savića.

Šest minuta kasnije Antonio Sanabrija se oprobao, ali je njegov udarac završio pokraj stative.

Torino je nastavio da atakuje ka golu domaćina, ali bez konkretne i prave prilike koja bi im donela izjednačenje, dok na drugoj strani ni Specija nije bila ažurna u nameri da dođe do drugog gola.

Specija sa važna tri boda pobegla iz opasne zone, ali sa svega dva više od ekipa čija pozicija vodi u Seriju B.

Gosti su nastavili da igraju po sistemu toplo-hladno, pa će nastavak sezone dočekati u borbi za opstanak.