Salernitana kasno pokazala znake života, Empolijevo poluvreme iz snova

subota 23.10.2021.
17:20

Čak šest golova i Empolijev "skok" na sredinu.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Empolija savladali su Salernitanu u gostima sa 2:4 (0:4) u utakmici 9. kola Serije A.

Verovatno i više nego efikasna utakmica odigrana je u Salernu, gde je domaći tim bio bačen na kolena posle prvih 45 minuta.

Empoli je igrao sjajno i uz pomoć Andree Pinamontija i Patrika Kutronea, lako došli do ubedljive prednosti. Doprineo je i Stefan Strandberg svojim autogolom. U nastavku susreta, ekipa iz Salerna je pokazala znake života. Do 55. minuta uspeli su da postignu dva pogotka, od čega je jedan takođe bio autogol i bilo je sasvim dovoljno vremena da se dođe do epskog preokreta. Međutim, to nije bio slučaj.

Tek u završnici stvorili su poneku šansu, nedovoljnu za novi gol, koji bi potenicijalno uneo nemir u Empoli i pobeda je otišla u Toskanu.

Empoli je stigao do 12. boda i 10. mesta na tabeli, dok je Salernitana ostala na četiri poena i zakucani su za dno.