Samardžić napravio razliku, Udineze bio blizu iznenađenja u Bolonji, ali je sve pokvarila majstorija Salemakersa!

nedelja 28.04.2024.
16:58

Na kraju podela bodova.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Bonje i Udinezea remizirali su 1:1 u meču 34. kola italijanske Serije A.

Imala je ekipa koju sa klupe predvodi Fabio Kanavaro sve u svojim rukama na jednom od najtežih gostovanja u ligi. Vodio je Udineze sa 1:0 i imao igrača više, ali je Bolonja ipak uspela da ostane neporažena.

Poveo je gost u poslednjim trenucima prvog poluvremena nakon sjajne akcije koju je pokrenuo Lazar Samardžić,a golom završio Martin Pajero.

Ostala je Bolonja sa igračem manje u 64. minutu kada je raspoloženi Samardžić iznudio isključenje defanzivca domaćih Sama Beukeme.

Ipak, Bolonja je stigla do bodapredivnim pogotkom iz slobodnog udarca Aleksisa Salemakersa 12 minuta pre kraja susreta.

Imali su gosti ogromnu priliku da stignu do pobede u četvrtom minutu sudijske nadoknade, ali je Dejvis umesto mreže, pogodio stativu.

Bolonja je ovim bodom ostala na četvrtoj pozicji sa 63 poena, dok je Udineze u zoni ispadanja, trenutno je 18. i ima 29 bodova.