nedelja 02.04.2023.
14:26

Laka i ubedljiva pobeda Bolonje.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

U prvoj današnjoj utakmici 28. kola italijanske Serije A, Bolonja je na svom terenu savladala Udineze rezultatom 3:0.

Ujedno je i prekinula niz od tri utakmice bez pobede i preskočila današnjeg rivala na tabeli, pa sada ima 40 bodova na osmom mestu, a Udineze je deseti sa dva boda manje.

Domaći tim je pitanje pobednika praktično rešio već u prvih desetak minuta utakmice. Već u trećem minutu je odbrana gostiju kapitulirala, kada je Musa Barou asistirao za Stefana Poša, a ovaj poslao neodbranjivi projektil sa tridesetak metara za vođstvo Bolonje od 1:0.

Devet minuta kasnije na semaforu je već pisalo 2:0, kada je Moro pogodio sa ivice kaznenog prostora, a posle dobre saradnje sa sveprisutnim Barouom.

Pokušavali su gosti da uzvrate, naš Lazar Samardžić je iz slobodnog udarca imao jedan dobar pokušaj, ali kada je početkom drugog poluvremena Barou sa petnaestak metara pogodio za 3:0, postalo je jasno da ''zebrete'' više nemaju čemu da se nadaju na ovoj utakmici.

Inače, Samardžić je na terenu proveo 73 minuta, zamenio ga je Arslan.