22:38

Odličan meč pulena Alberta Đilardina.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Fudbaleri Đenove savladali su kao domaćini ekipu Udinezea rezultatom 2:0 u meču 26. kola italijanske Serije A.

Izabranici Alberta Đilardina zasluženo su slavili protiv "Zebreta", pa je opšti utisak da "Grifoni" neće imati dramatičan finiš sezone kada je borba za opstanak u pitanju.

Oba gola videli smo u razmaku od samo četiri minuta, a prvi od njih bio je posebno lep.

Igrao se 36. minut kada je Mateo Retegi dočekao loptu na ivici peterca i "makazicama" matirao nemoćnog Okojea.

Četiri minuta kasnije, Gundmundson je probio po levoj strani i uposlio Matiju Banija koji je glavom udvostručio prednost Đenove.

Stvari po goste bile su još teže početkom drugog poluvremena zbog isključenja Kristensena, a svojoj ekipi da izbegne poraz nije mogao da pomogne ni srpski reprezentativac Lazar Samardžić koji je na terenu proveo 54 minuta pre nego što je zamenjen.

Đenova je osvojila 33 boda i nalazi se na 12. poziciji u Seriji A, dok je Udineze 16. sa 23.