sreda 10.03.2021.
20:59

Minimalna pobeda izborena u samom finišu meča.

Beta/AP Photo/Daniel Cole

Večeras je na ''Velodromu'' odigrana zaostala utakmica 22. kola francuske Lige 1, u kojoj je Marsej u finišu uspeo da savlada ekipu Rena rezultatom 1:0.

Bila je ovo prva pobeda Marseja pod vođstvom novog trenera Horhea Sampaolija, ukupno jedanaesta od početka sezone.

Prvo uzbuđenje dogodilo se već u petom minutu, kada je sudija pokazao na belu tačku zbog navodnog igranja rukom jednog od gostujućih fudbalera, ali posle odgledanog snimka i konsultacije sa VAR sobom, ta odluka je promenjena.

Prva ozbiljnija prilika za Marsej viđena je u 34. minutu meča, kada je Milik šutirao je sa šest metara, iskosa sa desne strane, ali je golman gostiju uspeo da loptu izbije u korner.

Dugo se potom čekalo da domaći nađu put do mreže, a to se dogodilo u samom finišu meča.

Posle dodavanja Benedeta sa leve strane u 88. minutu, Luis Enrike je uspeo da sačuva loptu koja je umalo izašla van terena, i ne samo to, nego je sa gol-aut linije vratio na ivicu peterca, gde je glavom zahvata Mikael Kuizanas i pogađa mrežu - 1:0.

Marsej se ovom pobedom probio na šesto mesto sa 42 boda, a Ren je nastavio seriju poraza i ostao je na desetoj poziciji.