petak 22.10.2021.
22:42

Domaćin ubitačan u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Sampdorija je u Đenovi bila bolja od Specije rezultatom 2:1 u okviru devetog kola italijanske Serije A.

Domaćin je stigao do vođstva u 15. minutu kada je loptu posle centaršuta Kandreve u sopstvenu mrežu skrenuo Gijasi.

Antonio Kandreva je ponovo bio u glavnoj ulozi i kod drugog gola, igrao se 36. minut kada je udarcem iz prve savladao Provedela.

Pokušali su gosti da se u drugom poluvremenu vrate u meč, imali veći posed lopte što je doprinelo fantastičnom pogotku Danijelea Verdea u praktično poslednjem trenutku utakmice kada je pogodio sa distance po levoj strani.

Vremena za nešto više nije bilo, pa je tako Sampa ostvarila svoju prvu pobedu kod kuće ove sezone.

Sampdorija je posle ovog trijumfa 13. u italijanskom šampionatu sa devet bodova, dok je Specija na 17. poziciji sa dva boda manje.