sreda 27.07.2022.
21:30

"Stradao" je austrijski Volfsberger.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Aktuelni šampion Italije Milan savladao je austrijski Volfsberger sa ubedljivih 5:0 u prijateljskoj utakmici.

Meč je obeležio mladi Francuz Jasin Adli koji je upisao gol i asistenciju. Podsetimo, Adli je ovog leta došao pojačao "rosonere" iz Bordoa u transferu vrednom 8.000.000 evra.

Milan je poveo u 39. minutu lepim golom Rafaela Leaa, dva minuta kasnije Ante Rebić je iskoristio asistenciju ofanzivnog veziste Adlija iduplirao prednost "rosonera".

Pioli je od starta drugog dela u igru ubacio Žuniora Mesijasa, a ovaj mu na vratio na najbolji mogući načingolom u 57. minutu.

Adli je svoju sjajnu partiju danas krunisao pogotkom na isteku časa igre. Konačan rezultat  postavio je defanzivac Mateo Gabija samo šest minuta kasnije.