Šampionski Al Hilal slavio u derbiju - Sergej dupli asistent, Mitrović na prinudnom odmoru!

20:03

Al Itihad nemoćan bez Benzeme.

twitter
twitter

Fudbaleri Al Hilala savladali su Al Itihad sa 3:1 u derbi meču 22. kola šampiona Saudijske Arabije.

Domaći su tako nastavili da nižu trijumfe, lideri su na tabeli sa 63 boda, devet više od prvog pratioca Al Nasra i hitaju ka osvajanju titule.

Nije sve išlo po planu za domaćina. Poveo je Al Itihad u 12. minutu golom Engoloa Kantea glavom, potpuno atipično za ovog omalenog Francuza.

Do kraja prvog dela Al Hilal je izjednačio. Igrao se 39. minut, a domaći imali korner. Nakon udarca iz ugla i loše reakcije golmana i igrača gostiju lopta je došle do Al Šehrija koji je pogodio za 1:1.

Posle 15 minuta igre u drugom poluvremenu Al Hilal je došao do preokreta, a u centru pažnje bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je asistirao Brazilcu Malkomu, a ovaj doneo radost svom timu.

Osam minuta kasnije sve je bilo rešeno. Ponovo je Segrej asistirao, a pravu "magiju" izveo je Saud Abdulahamid koji je sjajnim driblinzima izbacio nekoliko protivničkih igrača i postigao efeketan pogodak.

Aleksandar Mitrović večeras nije igrao za Al Hilal zbog suspenzije prouzrokovane žutim kartonima.