Šampionski Real, Benzema heroj, Joviću minut dovoljan za veliku priliku, ali...

sreda 22.12.2021.
23:23

Real nastavio da gazi.

EPA-EFE/Javier Zorrilla

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na "San Mamesu" Atletik Bilbao rezultatom 2:1 u 19. kolu La Lige.

Tri gola videli smo u uvodnih 10 minuta, a sve je počelo majstorijom Karima Benzeme. Francuz je završio lepu akciju Reala i pogodio malu mrežu iz prve za 0:1.

Već u sedmom minutu Benzema je postigao drugi pogodak, ovaj put uz dosta sreće, lopta mu se odbila u noge od jednog igrača Atletika za 0:2.

Domaći su se ipak brzo vratili u meč, pošto je u 10. minutu Sanset još jednim efektnim golom sa 20 metara od stative savladao Kurtou za 1:2.

Atletik Bilbao je preuzeo inicijativu, bio je bolji rival i stvarao šanse, dok je Real uglavnom čekao šansu iz kontri.

Bilbao je u drugom delu napadao, Niko Vilijams i Raul Garsija su imali najbolje pokušaje, ali su bili neprecizni.

Real je uzvratio u finišu, Azar je imao veliku šansu, njegov udarac sa desetak metara je izblokiran.

U poslednjim minutima šansu je dobio i naš Luka Jović, koji je zamenio dvostrukog strelca Benzemu. Upravo je Jović u poslednjem minutu imao veliku šansu, ali nije dovoljno dobro šutirao iz izglede pozicije sa desetak metara.

Real je uspeo da sačuva prednost, ponovo je odigrao iskusno, imao je i malo sreće, ali zaslužene i sada ima čak osam bodova više od Sevilje, 13 od Betisa...