Šampionu samo bod u Remsu

Autor: Janko Glavonjić
petak 08.08.2014.
22:26

Centralna figura na otvaranju sezone francuske Lige 1 bio je najbolji fudbaler u prehodnoj – Zlatan Ibrahimović. Šveđanin je najpre doveo svoj tim u vođstvo, potom promašio penal, pa se propisno obrukao, da bi se iskupio drugim golom kojim je doneo bod 'S

Počelo je dobro po šampiona u gradu poznatom kao krunidbenom mestu francuskih kraljeva, pošto je Zlatan Ibrahimović već posle samo sedam minuta doneo prednost Pari Sen-Žermenu.

Imao Ibra sjajnu šasu da ga duplira vođstvo svog tima sa bele tačke, ali nije bio precizan.

Kazna je usledila već posle tri minuta (22') kada Oniangue donosi poravnanje.

Izjednačujući gol ohrabrio je domaćina koji kreće angažovanije u napad, a kruna toga bio je gol Devoa 10-ak minuta pre odlaska na odmor.

Ibrahimović se u jednoj kontri prlično obrukao promašivši prazan gol, ali se iskupio u 62. minutu kada poravnava na 2:2.