San je završen, Dortmund "petardirao" Kil za finale, u centru pažnje jeziva povreda!

subota 01.05.2021.
22:22

"Milioneri" su drugi finalisti Kupa Nemačke.

Twitter/@BVB

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se u finale Kupa Nemačke pošto su danas pobedili Holštajn Kil rezultatom 5:0.

"Milioneri" su sve dileme rešili već u prvom poluvremenu kada su postigli svih pet pogodaka.

Šou je najpre imao mladi Rejna koji je u 16. minutu iskoristio asistenciju Džejdona Sanča, a potom i u 23. Rafaela Gereira.

Rapsodiju Dortmunda nastavio je Rojs u 26. minutu posle proigravanja Emrea Džana, da bi do odlaska na odmor pogotke dali još Azar i Belingem.

Treba istaći da je meč obeležila i povreda mladog beka Morija, koji je ušao u 62. minutu i već u 74. morao da izađe zbog neugodne povrede. Napominjemo da video uznemirujuće sadržine...

Do kraja, nemački drugoligaš nije imao snage ni da postigne počasni pogodak, Dortmund je zakazao veliko finale protiv Lajpciga, a taj meč na programu je 13. maja na "Olimpijskom" stadionu u Berlinu.