subota 16.03.2024.
22:43

Rimljani slave Kasteljanosa.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Fudbaleri Lacija pobedili su u gostima ekipu Frozinonea rezultatom 3:2 u 29. kolu Serije A.

Heroj Lacija bio je Tati Kasteljanos, koji je postigao dva gola u razmaku od pet minuta za nedostižnih 1:3.

Ipak, nije sve počelo tako lako za Rimljane, pošto je Lirola u 13. minutu pogodio za 1:0.

Lacio je uspeo da se vrati do odlaska na odmor, pošto je u 38. minutu Zakanji iskoristio asistenciju Genduzija za 1:1.

Onda je na scenu stupio Kasteljanos, tek što je zamenio Ćira Imobilea u 56. minutu. Već u 57. iz prvog kontakta sa loptom iskoristio je asistenciju Luisa Alberta za 1:2, da bi u 62. pogodio za 1:3.

Frozinone je uspeo da se vrati u 70. minutu u meč, kada je Čedira pogodio za 2:3, ali to je bilo sve.

Lacio je tako upisao pobedu nakon što je Mauricio Sari napustio ekipu, te je prekinuo niz od tri poraza.

Lacio je sada deveti sa 43 boda, Frozinone je ostao prvi ispod crte sa 24.