subota 24.04.2021.
22:36

Italijan novi ovaj tim.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Sasuola zabeležili su važnu pobedu na svom terenu protiv Sampdorije 1:0 u udarnom terminu subotnjeg programa 33. kola Serije A.

Jedini gol na meču postigao je prepredeni napadač domaćeg tima Domeniko Berardi u 69. minutu pošto je izvanredno snašao i makazicama zatresao mrežu gostiju iz Đenove.

Ovom pobedom Sasuolo je odmakao Sampdoriji na 10 bodova razlike, pet kola pre kraja prvenstva i pratkično tim Klaudija Ranijerija otpisao od mesta koje vodi u evropska takmičenja naredne sezone.

Imala je i Sampdorija šanse na ovom meču, a najbolju je propustio Jakub Jankto u 12. minutu kada je pogodio stativu.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić propustio je da se nađe u ekipi domaćih zbog suspenzije povodom žutih karona.