Sautempton prekinuo strašan niz Sitija, da li je trka i dalje otvorena?

subota 22.01.2022.
20:27

Kiks Sitija.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester Sitija prekinuli su niz pobeda, pošto su danas u gostima remizirali sa Sautemptonom rezultatom 1:1.

Sautempton je odlično otvorio utakmicu, posle sjajne akcije u sedmom minutu, Redmond je proigrao Voker-Pitersa koji je postigao efektan pogodak za 1:0.

Siti je od tog trenutka u potpunosti preuzeo inicijativu, imao posed, ali je teško dolazio  do pravih šansi. U 23. minutu Broja je pogodio, ali je VAR  poništio njegov pogodak zbog ofsajd pozicije.

Sterling je imao jedine dve šanse za Siti u prvom poluvremenu, u 35. i 39. minutu, istakao se golman Forster.

Siti je dodatno dodao gas u nastaku, Rodri je u 48. naleteo na odbijenu, ponovo je Forster sjajno intervenisao.

Sautempton je uspeo da uzvrati u 54. i 55. minutu, Broja i Bednarek su bili zamalo neprecizni.

Niz šansi nastavio je Foden, u 58. minutu, Forster je ponovo bio na mestu. Ipak, u 65. minutu, ni on više nije mogao ništa, De Brujne je izveo prekid, a Laport glavom pogodio za 1:1.

U 78. minutu dogodio se sporni trenutak, Siti je tražio penal, intervenisao je i VAR, ali je prekršaj nad De Brujneom bio koji centimetar van šesnaestrca.

Do kraja, nije bilo promene, Sautempton je osvojio veliki bod, a Liverpul pa i Čelsi mogu da se nadaju da mogu da se priključe u borbi za titulu.