nedelja 29.01.2023.
18:07

Velika pobeda Madriđana.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Osasune rezultatom 1:0 u 19. kolu La Lige.

Atletiko je do 10. pobede u sezoni došao golom Saula Nigeza u 74. minutu.

Pre tog gola, Osasuna nije bila toliko bezopasan i lošiji rival, naprotiv, u 63. minutu je odličnu šansu imao Moi Gomez, potom i Darko Brašanac u 71, ali je Oblak u oba navrata odlično intervenisao.

Kazna je stigla u 74. minutu kada je De Pol poslao savršenu dugu loptu između štopera Osasune, a Saul se odlično ubacio iz drugog plana i pogodio prvi ugao za 0:1.

Nakon toga, Atletiko je mogao da upiše i ubedljiviji trijumf. U 80. minutu Grizman je izašao sam na golmana, ali je Fernandez odlično odbranio. Takođe, Himenez je glavom gađao, lopta je pogodila prečku i otišla preko gola.

U nadoknadi vremena Osasuna je imala još jedan opasan napad, Monkajola je šutirao sa distance, Oblak je opet bio na mestu.

Atletiko je uspeo da zadrži prednost i sada je prišao Real Sosijedadu na četiri boda, a Baskijci danas imaju težak zadatak protiv Reala u Madridu. Osasuna je ostala sedma sa 28 bodova.