22:38

Ubedljiv trijumf Napolitanaca za proboj na vrh tabele.

Beta/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Ekipa Napolija izvanredno je započela novu sezonu u italijanskoj Seriji A.

Četiri utakmice, četiri pobede, a najnoviju je ostvarila večeras u Udinama, gde je sa 4:0 savladala domaću ekipu Udinezea.

Napolitanci su tako sada usamljeni na liderskoj poziciji sa maksimalnih dvanaest bodova, dva više od Intera i Milana, dok je Udineze pretrpeo prvi poraz u sezoni i ostao je na sedam osvojenih bodova na osmom mestu na tabeli.

Kanonada gostiju započela je u 24. minutu meča, kada je Osimen posle saradnje sa Insinjeom doneo vođstvo Napoliju.

A onda, glavnu ulogu preuzima defanzivac Napolija Kalidu Kulibali.On je u 35. minutu asistirao Rahmaniju za dupliranje prednosti gostiju, a onda se i sam upisao u strelce u 52. minutu posle Ruizovog centaršuta iz kornera.

Kulibali je praktično i rešio pitanje pobednika, ali se gosti time nisu zadovoljili. Do kraja meča stvorili su još nekoliko odličnih prilika, ponajbolju je propustio Osimen, a u 84. minutu Lozano stavlja tačku na ovaj meč pravom majstorijom.

Mario Rui mu je odložio loptu na levu stranu kaznenog prostora, odakle Lozano šalje prelep udarac u suprotni ugao za konačnih 4:0 u korist Napolija.