22:01

Novi gol bivšeg napadača Partizana.

Epa/Szilard Koszticsak

Šampionat Kipra ulazi u samu završnicu, a ekipa Omonije je sve bliža osvajanju šampionske titule.

Večeras je tim iz Nikozije u utakmici 33. kola kao gost savladala ekipu Anortozisa rezultatom 2:0, a veliki doprinos tom trijumfu dao je srpski napadač Marko Šćepović.

On je bio strelac drugog gola u 78. minutu meča, kada je praktično potvrdio trijumf svog tima, a prethodno je vođstvo Omoniji doneo Santoš u finišu prvog poluvremena.

Omonija posle ovog trijumfa ima 72 boda na vrhu tabele, četiri više, ali uz meč više u odnosu na drugoplasiranu ekipu AEL-a. U sledećem kolu će se upravo ove dve ekipe sastati u Nikoziji i u slučaju pobede Šćepović i drugovi bi napravili ključni korak ka osvajanju titule.