Šefild bolji od Brajtona, čeka se drugi finalista baraža za ulazak u PL!

Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 16.05.2016.
22:44

Fudbaleri Šefild Venzdeja plasirali su se u finale plej ofa za ulazak u Premijer ligu pošto su u dvomeču bili bolji od Brajtona.

Nakon što su na svom terenu slavili rezultatom 2:0, Šefild je danas u gostima izdržao i sačuvao tu prednost i remijem od 1:1 prošao u finale.

Domaći su dobro otvorili meč, poveli na vreme, Dank je u 19. minutu pogodio za 1:0, ali vođstvo Brajtona nije dugo trajalo.

Već u 28. minutu, Valas je postigao gol na asistenciju Hanta i postavio konačnih 1:1.

U drugom paru baraža sastaju se Derbi Kaunti i Hal, a drugi meč je na programu u utorak od 20.45.

Hal je praktično jednom nogom već na Vembliju pošto je na svom stadionu slavio sa 3:0.

Veliko finale je zakazano narednog vikenda na Vembliju, a pobednik će se plasirati u elitu zajedno sa Barnlijem i Midlsorom koji su direktno otišli u PL.

Podsetimo, u Čempionšip su ispali Aston Vila, Njukasl i Norič.