subota 03.04.2021.
17:58

Mini-serija pobeda domaćih.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Lidsa nastavili su dobrim igrama i posle reprezentativne pauze pošto su na svom terenu opravdali ulogu favorita protiv poslednjeplasiranog Šefilda i slavili sa 2:1 u meču 30. kola Premijer lige.

Izabranici Marsela Bijelse stigli su do prednosti već u 12. minutu golom Džeka Herisona nakon što mu je Rafinja ostavio loptu na tacni.

Isti fudbaler imao je priliku da u 32. minutu postigne drugi gol na meču, ali je ovaj put golman Šefilda bio pribraniji i sjajno mu odbranio šut.

Gosti iz Šefilda se nisu predavali pa su u drugom minutu nadoknade stigli do izjednačenja golom Bena Osborna nakon odbitka.

Činilo se da će Šefild sa psihološkom prednošću ući u nastavak meča posle izjendačujućeg gola tik pred odlazak na odmor, ali zadesio ih je suprotan scenario.

Već u 49. minutu Fil Jagijelka nesrećno je zatresao sopstvenu mrežu i vratio minimalnu prednost domaćinu.

U nastavku meča dobre prilike su propuštali samo domaći igrači, pa se pobeda praktično nije dovodila u pitanje.

Lids je drugom pobedom u nizu stigao do 10. mesta, dok je posle trećeg uzastopnog poraza Šefild jednom nogom već u Čempionšipu.