subota 05.10.2024.
20:30

Borha Iglesijas heroj ekipe iz Viga.

EPA-EFE/Angel Medina G.

Fudbaleri Selte iz Viga savladali su kao gosti ekipu Las Palmasa rezultatom 1:0 u meču devetog kola španske Primere.

Gosti su od 57. minuta igrali sa dva igrača manje, jer je kapiten Jago Aspas isključen, a samo tri minuta pre toga put svlačionice morao je i vezista Selte Iljaiš Moriba.

Ipak, Selta je uspela da sačuva prednost, koju je timu iz Viga doneo povratnik Borha Iglesijas golom u 28. minutu.

U isto vreme odigrana je i utakmica Valjadolid - Rajo Valjekana, a slavili su gosti sa 2:1.

Sva tri pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Poveo je domaćin u 51. minutu golom Selima Amale, a onda usledio preokret gostiju. Najpre je šest minuta kasnije Horhe de Frutos izjednačio, da bi isti igrač 10 minuta pre kraja svojim drugim pogotkom doneo tijumf Raju.