subota 22.04.2023.
22:58

Real sa pola gasa do pobede.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Pobeda Real Madrida, nekako rutinski, sa pola gasa, savladana je Selta rezultatom 2:0 (1:0).

Počelo je jednim šutem Veige, gosti su pripretili na startu, a do prve šanse za Real čekali smo 19. minut kada je Čuameni pokušao glavom posle kornera Asensija.

Benzemin šut je otišao preko gola, a zanimljivo da u prvih pola sata nismo videli šut u okvir gola i jednih i drugih.

U 41. minutu prvi šut u okvir gola i gol. Sebaljos dodaje do Vinisiusa, ovaj pronalazi Asensija koji pogađa.

Igrao se 47. minut kada je Real poveo sa 2:0, bez neke ozbiljne igre. Ponovo je bio korner, Militao je bio najviši u skoku i pogodio je za 2:0.

Selta je napala nakon ovog gola, Oskar Rodrigez i Jago Aspas su imali svoje šuteve, a u 76. minutu najbolja šansa za goste kada je Aspas ponovo bio u prilici, ali je Kurtoa sjajno reagovao.

Real Madrid ne odustaje od titule, imaju 65 bodova, 8 manje od Barselone koja u ovom kolu igra protiv Atletiko Madrida, a za "galaktikose" je u igri još 24 boda...