nedelja 17.04.2022.
20:22

Gosti iz Viga prekinuli odličan niz.

EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Selte iz Viga prekinuli su seriju loših rezultata i ostvarili veliku pobedu na gostovanju Atletik Bilbau 2:0 u pretposlednjem meču nedeljnog programa 32. kola španske La lige.

Selta je povela u 11. minutu golom Iaga Aspasa, posle rutinske i prefinjene egzekucije na asistenciju Mendeza s boka i gosti su već u ranoj fazi meča došli do prednosti.

Gosti iz Viga su u 37. minutu poveli sa 2:0 golom Frana Beltrana, koji je poslao "zavijušu" i Simon nije imao šanse da obrani izvanredan šut sa odličnim efeom.

U nastavku meča nije viđeno mnogo uzbuđenja, pa je Selta prvom pobedom još od 6. marta preskočila Espanjol i stigla na tri boda zaostatka od desetoplasirane Valensije.

Atletik Bilbao je pak prekinio niz od tri meča bez poraza i na šest kola pre kraja sezone ostao je na ogromnih 10 bodova zaostatka u odnosu na ljutog rivala Real Sosijedad, koji se nalazi na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija naredne sezone.