sreda 28.07.2021.
22:13

Elita ne dolazi ni u Sloveniju.

EPA-EFE/Bo Amstrup DENMARK OUT

Fudbaleri Seltika nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su posle 1:1 na svom terenu, poraženi 2:1 na gostovanju Mitjilandu u Danskoj.

Škotski velikan je do vođstva stigao u 48. minutu izvanrednim golom Kaluma MekGregora.

Radost Seltika trajala je sve do 61. minuta kada se Aver Mabil odlično snašao u kaznenom prostoru i glavom izjednačio nakon velikog promašaja gostiju na drugoj strani.

Sa ovim rezultatom se otišlo u produžetke u kojima je pobedu Mitjilandu doneo Oniedika u 94. minutu.

PSV je nakon ubedljive pobede u Ajndhovenu, potvrdio kvalitet u odnosu na Galatasaraj i u Istanbulu slavivši sa 2:1.

Gosti iz Holandije su poveli u 37. minutu golom Nonija Medueke, a prednost je udvostručio Van Ginkel u 59. minutu igre.

Sve što je do kraja meča Galatasaraj uspeo da uradi bio je utešni gol koji je u 84. minutu dao Mbaje Dianje.

Bez Lige šampiona ostala je i slovenačka Mura, koja je poražena na gostovanju Ludogorecu sa 3:1, dok je prava goleada viđena u Švajcarskoj gde je Jang Bojs sa 3:2 pobedio Slovan iz Bratislave i posle 0:0 u Slovačkoj prošao dalje.