sreda 23.10.2024.
20:44

U terminu od 18.45, večeras su odigrane dve utakmice trećeg kola Lige šampiona.

AP Photo/Christophe Ena

Fudbaleri Bresta remizirali su u Genganu sa ekipom Bajera iz Leverkuzena rezultatom 1:1.

Francuski predstavnik nastavio je niz odličnih rezultata u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona, te pomalo i neočekivano osvojio bod u okršaju sa aktuelnim prvakom Nemačke.

Bajer je bolje otvorio susret i poveo u 24. minutu posle pogotka Florijana Virca koji je na najbolji mogući način krunisao lepo dodavanje Hofmana.

Delovalo je da će "Farmaceuti" otići na odmor sa minimalnom prednošću, ali takav plan gostiju pokvario je Pjer Le-Melu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora kojim je matirao Kovara u 39. minutu.

Ćabi Alonso je izmenama pokušao da razdrma svoju ekipu koja u drugom delu igre nije uspevala da pronađe pravi ritam.

Dobru priliku za domaćina popustio je Kamara čiji je udarac uspeo da odbrani Kovar, da bi Balde propustio sjajnu šansu u samom finišu susreta kada je šutirao pored gola.

VAR je u dva navrata morao da radi zbog potencijalnog penala za Bajer, ali je sudija Kruzlijak posle konsultacije odlučio da ih ne dosudi.

Pobednika nije bilo ni u Bergamu gde je Atalanta odigrala utakmicu bez pogodaka protiv Seltika.

Imala je "Boginja provincije" i više od igre tokom čitavog toka meča, međutim gosti iz Škotske su odoleli, te posle pravog brodoloma u Dortmundu sačuvali svoju mrežu.

Prilike za Atalantu ređale su se kao na traci, pokušavali su Pašalić, Zapakosta i Retegi u prvom poluvremenu, ali bez uspeha.

Početak drugog poluvremena pripao je Seltiku koji je zapretio preko Valea čiji je udarac uspeo da ukroti Karneseki, da bi na drugoj strani Šmajhel dobro reagovao kod šuta De Rona.

U igru je zatim ušao i reprezentativac Srbije Lazar Samardžić, međutim ni to nije donelo željenu promenu na terenu.

Vredan pomena bio je udarac Ketelarea, kasnije i Zapakoste, ali je Šmajhel ostao nesavladan.