Sergej na Ronalda za trofej Arapskog Kupa šampiona

22:27

Nije morao mnogo da se privikava na novu sredinu.

Al Hilal
Al Hilal

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u finale Arapskog Kupa šampiona pošto su rutinski savladali Al Šabab sa 3:1 (2:0).

Ekipa Žorža Žezusa nije imala većih poteškoća protiv Al Šababa i već posle prvog poluvremena bilo je jasno u kojem će smeru ići ovaj susret. Prvo je Kano na asistenciju Rubena Neveša u devetom minutu postavio 1:0, a zatim je Malkom posle proigravanja Sergeja Milinković-Savića duplirao prednost.

Sve to uprkos tome što je između dva pogotka Al Hilal igrao sa igračem manje pošto je isključen golman Abdulah Al Maiuf. Do kraja susreta Kueljar je smanjio, ali je u finišu Al Hamdan postavio konačan rezultat.

U finalu, Al Hilal će igrati protiv Al Nasra koji je sa 1:0 pobedio Al Šortu golom Kristijana Ronalda sa penala.