Sergej ne može sam, Bonućijeva utakmica karijere, vratio se "otpisani" Juve!

subota 20.11.2021.
19:58

"Bjankoneri" ostvarili veliku pobedu na Olimpiku.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Ekipa Juventusa savladala je Lacio u Rimu rezultatom 2:0 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Pažljivo su krenuli fudbaleri obe ekipe, ali je prvu nesmotrenost Rimljana gost znao da iskoristi na najbolji mogući način.

Kataldi je sredinom prvog poluvremena napravio prekršaj nad Moratom u sopstvenom kaznenom prostoru, pa je Di Belo pokazao na belu tačku.

Siguran sa penala bio je Leandro Bonući u 23. minutu.

Imao je svoju šansu i Morata u finišu prvog poluvremena, ali to je bilo sve do odlaska na odmor.

Miran ritam i jalova terenska inicijativa Lacija bez konkretne ideje, Juve je bez problema izlazio na kraj sa pokušajima domaćih, a sve je bilo gotovo u 83. minutu.

Glupost Pepea Reine i još jedan pogodak Bonućija sa penala rešili su pitanje pobednika na Olimpiku, a ekipi Mauricija Sarija nije pomogao ni Sergej Milinković Savić.

Juve je mogao i do ubedljivije pobede, ali je Reina odbranio udarac Kina posle prodora. Na kraju, zaslužena pobeda "bjankonera" koji su se pobedom na teškom gostovanju vratili u trku za neko od mesta koja vode u Ligu šampiona.