subota 05.08.2023.
22:02

Reprezentativac Srbije postigao novi gol za svoju ekipu.

Twitter/AlHilal Saudi Club

Fudbaleri Al-Hilala plasirali su se u polufinale arapske Lige šampiona pošto su večeras savladali ekipu Al Itihada sa 3:1.

Susret timova iz Saudijske Arabije pripao je trofejnijem, a veoma značajnu ulogu u trijumfu imao je reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić.

Igrao se 14. minut kada je Neveš izveo korner s desne strane, najviši u skoku bio je upravo Srbin koji je glavom savladao Marsela Grohea.

Gost je u poslednjim trenucima prvog poluvremena udvostručio prednost golom Al Dasarija sa penala, da bi u 56. minutu Romarinjo smanjio zaostatak Al Itihada.

Za Al Hilal debitovao je i nekadašnji član Barselone Malkom koji je debi ukrasio golom u 70. minutu, dok je Karim Benzema na drugoj strani bio tragičar pošto je sa penala pogodio stativu osam minuta kasnije.

Al Hilal će se u arapskoj Ligi šampiona sastati sa boljim iz duela između Al Šababa (Saudijska Arabija) i Al Vahde (UAE).