subota 21.08.2021.
22:40

Na četiri utakmice, 16 golova

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Lacija savladali su Empoli sa 1:3 (1:3) na stadionu "karlo Kastelani" otvaranju sezone u Seriji A.

Utakmica je prošla u znaku Sergeja Milinković-Savića, čija partija je nagovestila novu odličnu sezonu srpskog veziste, ali i činjenicu da je popularni "SMS" zreo za prelazak na viši nivo.

Posle pogotka glavom u šestom minutu, kada je svom timu doneo izjednačenje, Sergej je odličnom asistencijom za Lacarija omogućio svom desnom beku da se upiše i donese preokret, a tačku na "i" stavio je Ćiro Imobile pogotkom sa penala.

Osim toga, Sergej je imao još nekoliko izvanrednih dodavanja, ali rezultat se nije menjao i Mauricio Sari je u Seriji A na klupi "nebeskoplavih" debitovao pobedom.

U Torinu "bikove" nije mogao da spasi ni najbolji strelac sezonama unazad Galo Beloti poništivši pogodak Luisa Murijela iz šestog minuta, budući da je Pikoli u 94. minutu iskoristio asistenciju Pašalića i doneo radost ekipi iz Bergama.

Ovim mečevima je kompletiran subotnji program gde je na četiri utakmice prosek golova čak četiri.