subota 31.07.2021.
18:52

Ovo im je prva pobeda u novoj sezoni šampionata Moldavije.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Ovog vikenda se u Moldaviji igraju utakmice četvrtog kola nacionalnog šampionata, ali naredni Zvezdin rival u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ekipa Šerifa iz Tiraspolja odigrale je tek drugi meč.

Posle startnog poraza na svom terenu od Baltija rezultatom 1:0, Šerif je danas kao gost savladao ekipu Florestija sa 2:1.

Floresti je ubedljivo posldnji na tabeli, ima četiri poraza iz četiri utakmice, pa današnji meč nije neko merilo kvaliteta ekipe Šerifa, ali im svakako daje određenu dozu samopouzdanja pred prvi meč sa Crfvenom zvezdom u utorak u Beogradu.

Vođstvo Šerifu doneo je Gvinejac Jansan u 17. minutu, a domaći su izjednačili sedamnaest minuta kasnije, pa se rezultatom 1:1 ušlo u drugo poluvreme.

Na novo vođstvo Šerifa čekalo se do 59. minuta kada je internacionalac iz BiH Radeljić, a trijumf Šerifa potvrdio je Bizjak u poslednjim trenucima nadoknade vremena.