subota 07.08.2021.
20:52

Ima moldavski šampion i jaku klupu...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Između dva duela sa Crvenom zvezdom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ekipa Šerifa iz Tiraspolja večeras je odigrala meč petog kola prvenstva Moldavije i upisala veoma ubedljivu pobedu na svom terenu protiv Dinamo Auta sa 7:1.

U odnosu na prvi meč sa Crvenom zvezdom na ''Marakani'', Šerif je danas izašao u znatno izmenjenom sastavu. Samo trojica startera iz Beograda su zaigrala i danas od prvog minuta, i to štoper Arboleda, vezista Ado i kapiten Kastanjeda.

Već u prvom poluvremenu je sve bilo rešeno. Arboleda, Dago i Enrike su za nešto više od pola sata igre doneli tri gola prednosti Šerifu, a kanonadu je nastavio Jansan u 62. minutu za 4:0.

Osam minuta kasnije, penal za Šerif iskoristio je Til za 5:0, a gosti su tri minuta kasnije stigli do počasnog gola preko Bulata.

Nije ni to bilo sve, u nadoknadi vremena još dva gola za Šerif preko Bizjaka i Jansana, za konačnih 7:1 i sigurno će sa ogromnim samopouzdanjem dočekati srpskog šampiona u revanš meču u Tiraspolju.