subota 03.04.2021.
14:26

Ibra i drugari nekako izvukli bod.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

"Rosoneri" neubedljivi, Sampdorija zaslužila više, na kraju umalo da izgubi i bod (1:1).

Tokom prvog dela igre Milan nije uputio niti jedan šut u okvir gola, što se dešava treći put ove sezone.

Sampdorija je bila daleko opasnija, Donaruma u 25. minutu vrhovima prstiju brani pokušaj Torsbija glavom posle slobodnog udarca. Pred kraj prvog dela igre Zlatan Ibrahimović pada u 16 metara. Šveđanin traži penal, ali sudija nije saglasan sa takvim mišljenjem.

U 57. minutu dobijamo prvi šut u okvir gola u drugom delu igre što jeste i prvi gol. Teo Ernandez pravi veliku grešku prilikom dodavanja, lopta dolazi do Kvaljarele koji prelepo lobuje Donarumu. Sampdorija vodi 1:0

Ranijeri je samo dva minuta kasnije imao velikih problema, njegov tim ostaje sa igračem manje zbog oštrog starta Silve koji dobija drugi žuti karton.

Milanisti su uspeli da iskoriste prednost igrača više, Hauge donosi izjednačenje posle dodavanja Kesija. 87. minut, 1:1. Kesi je mogao da donese i potpuni preokret, ali stativa se isprečila posle šuta Afrikanca.