nedelja 11.04.2021.
22:42

Odlična partija srpskog internacionalca, ali bodovi odlaze u Bergamo.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Vlahovićeva dva gola donela izjednačenje posle Zapatinih golova, ali Iličić sa kreča nosi tri boda iz Firence (3:2).

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo Gasperinijevim igračima.

Zapata pogađa već u 13. minutu, Kolumbijac koristi odličan centaruš Malinovskog za vođstvo Atalante.

Mogla je "Boginja" da dođe do ubedljivijeg vođstva vrlo brzo, Gosens a potom i Zapata su imali po još jednu priliku. Kaseres je jedini koji je zapretio u domaćem timu.

Pred odlazak na poluvreme Fiorentina prima još jedan gol, ponovo Zapata na pravoj poziciji posle pasa Malinovskog - sačekali smo VAR da potvrdi kako nema ofsajda.

"Ljubičasti" ulaze odlučniji u drugi deo igre, Kaseres spušta loptu Vlahoviću na 11 metra - srpski internacionalac ne promašuje ovo.2:1 u 57. minutu. Vlahović tu nije stao, desetak minuta kasnije dolazi i do svog petnaestog gola u sezoni.

Mladi napadač koristi asistenciju Kuamea i to je izjednačenje, 2:2 u 66. minutu

Taman kada je Fiorentina uhvatila zaletva, Kvarta pravi grešku što rezultuje penalom. Josip Iličić vraća prednost Atalanti - 3:2 u 70. minutu. U nastavku su dobre šanse imali Zapata i Pašalić, ipak konačni rezultat ostaje 3:2.