22:42

Južnjaci odigrali jaku utakmicu.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Napolitanci dobijaju penal već u prvih pet minuta igre.

Sergej Milinković-Savić neoprezno startuje nad Manolasom u svom šesnaestercu, Insinje sigurno vara Rejnu za 1:0.

Već u 12. minutu - 2:0 za domaće. Ovog puta Politano postiže prelep gol za već ubedljivu prednost. Lacio je imao svojih šansi tokom prvih 45 minuta, Korea u 18. minutu pogađa tek stativu, Ćiro Imobile je zahtevao penal pet minuta pred kraj poluvremena, ali sudija nije delio njegovo mišljenje.

Napoli postiže gol za 3:0 već u 47. minutu, ali gol Zjelinskog je poništen zbog ofsajda. Sergej je imao odličnu šansu da vrati Lacio u igru, Meret je ovog puta izašao kao pobednik. Samo minut kasnije i to je 3:0 za Napoli. Insinje dolazi do svog drugog gola na utakmici, domaći daju još jedan gol u 53. minutu.

Nastavio je Napoli da kažnjava, Dris Mertens koristi asistenciju Zjelinskog za 4:0 u 65. minutu. Lacio dolazi do gola, Imobile smanjuje na 4:1 u 71. minutu.

Samo par minuta kasnije, SMS postiže prelep gol za 4:2. Srpski internacionalac je usavršio slobodne udarce ove sezone.

Golovi idu kao na traci, Osimen "ubija" nadu Lacija za nekim preokretom. Rezervista pogađa u 80. minutu, Napoli vodi sa 5:2 što se ispostavilo i kao konačan rezultat.